Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?

Gebelik her ne kadar sıkıntılı bir dönem olsa da anne adayları için oldukça özel ve güzel bir dönemdir. Gebeliğin başlaması ile birlikte anne adaylarında birçok sıkıntı görülür. Bazen ise anne adayları uzun uğraşlar sonucunda hamile kalmış olabilir. Böyle durumlarda anne adayı her zaman endişelidir. Acaba bebeğime bir şey olur mu? Yâda bebeğim acaba sağlıklımı? Gibi sorular anne adayını düşündürür. Gebeliğin öğrenilmesinden sonra anne adayları hemen bebeklerinin kalp atışlarını merak ederler. Kalp atışını duyana kadar anne adayının kafasında birçok soru oluşur? Anne adaylarının en çok korktuğu durum bebeğinin kalp atışının duyulmamasıdır. Bebeğimin kalp atışı var mı yoksa bebeğim ölü mü diye kaygılanırlar. Anne adayları bebeğinin kalp atışını duyduğu an rahatlar.

Peki, bebeğin kalp atışı ne zaman duyulur? Bebeğin kalp atışını kaçıncı haftada duyarız?

İlk olarak anne adayları bu konuda stres yapmamalıdır. Bilindiği gibi stres bebeğe zarar veren bir durumdur. Bebeğin kalp atışlarının hangi haftada görüleceği bazen değişiklik göstermektedir. Bazı anne adayları 5 haftalıkken gebelik kontrolünde bebeğinin kalp atışlarını görebilir. Genellikle ultrasonla bebeğin kalp atışları 5–6 haftalar arasında görülebilir. doppler ultrason ile de bebeğin kalp atışları bu haftalar arasında duyulabilir. Bebeğin kalp atışları 5–6 haftalar arasında görülür. Bazen 6- 7 haftalar arasında görülebilir. Bu değişiklik gösterebilir ancak bebeğin kalp atışlarının en rahat duyulduğu dönem 10- 12 hafta civarıdır.

Bebeğin kalp atışlarının 7–8 haftalar arasında görülmesi gereklidir. Uzmanlar genellikle 6. haftadan sonra bebeğin kalp atışlarının mutlaka görülmesi gerektiğini söylemektedir.

“Bebeğin Kalp Atışları Kaçıncı Haftada Duyulur?” için 2 yanıt

  1. Benim bebegim suan sekiz haftalik ama ultrasonda alti hafta iki gun gorunuyo doktorlar bebegimin oldugunu kalp atislarinin olmadigini soyluyo kurtajj ile alacaz diyorlar bana bilgi verin ve on alti gundur de oldugunu soyluyo peki ben nasil durabiliyorum bilgisi olan var mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.