Çocuğunuza Sebze Tükettiremiyorsanız Gelişim Şuruplarından Faydalanmalısınız

Çocuğunuzun beslenmesi sizden sorulmaktadır. Çünkü, çocuk yaşta, ne beslenme kurallarını bilmektedir; ne de kendisi için nelerin iyi olduğunu… Kaldı ki, bilse bile, bu besinleri kendisi için hazırlayacak ne becerisi, ne de durumu vardır. O halde, çocuğunuzun geleceği için, sağlık durumunun sorumlusu siz anneler olacaksınız demektir. Ne yemesi gerekiyorsa onu yedirmelisiniz. Ancak çocuklar genelde fest-food tarzı beslenmeyi tercih etmektedirler ve bu tarz beslenme de sağlıklı değildir. Çocuğunuz sebze tüketimi gerçekleştirmek durumundadır…
Gelecekte çocuğunuzun karşısına çıkabilecek sağlık problemlerinin %40’ından, sağlıklı beslenme ile; ve ona sebze tükettirmek ile uzaklaşabilirsiniz. Kronik hastalıklardan, kanser, diyabet 2, kalp damar hastalıkları, alzheimer, obezite gibi sorunlardan düzenli sebze tüketimi ile korunabilmek mümkündür. Kronik hastalıklardan, bugün ve yarın, kurtulup korunabilmeleri için, günlük 5 – 10 porsiyon arası sebze ve meyve tüketmek gerekmektedir. Aynı durum çocuklar için de söz konusudur. Tüketilen sebze ve meyvelerin içerisinde, kendilerine özgün besin maddeleri bulunmaktadır ki bu besin maddeleri sağlığımıza pek çok yönden iyi gelen maddeler oldukları halde, pek çoğumuz tarafından bilinmemektedirler.
Sebze ve meyvelerin içeriğinde bulunan gıda molekülleri, biyofaktörler olarak da adlandırılmaktadır; ve bu biyofaktörler, bitkilerden alınan vitamin ve mineraller ile vücudumuza girmektedirler. Biyofaktörler ile, yediğimiz sebze ve meyvelerin sağlığımızı korumasını sağlamış oluruz. Örneğin, brokoli ile, vücudun hormon dengesi sağlanmış olur. Prostat kanserine iyi gelen brokoli, aynı zamanda, göğüs, bağırsak, idrar kesesi kanserlerine de iyi gelebilmektedir. Aynı zamanda brokoli, vücudunuzdaki toksinleri arındırır; ve bağırsak sisteminizin düzenli çalışmasını da sağlar.

Enginarın içeriğindeki biyofaktör ise sinarindir; ve sinarin, enginarın içerisindeki diğer mineral ve vitaminler ile bütünleşerek, karaciğeri temizleyip korumaktadır. Diğer yandan lahana, içerisinde bulunan C, K, B5, B6, folat, Omega 3 gibi vitamin ve mineraller ile oldukça güçlü bir lif kaynağıdır. Kereviz, pırasa, ıspanak gibi daha pek çok sebze, sağlıklı bir gelişim için, ve gelecekte karşılaşacağınız sağlık sorunlarınızın giderilmesi açısından çocuklarınıza yedirebilmeniz gereken sebzeler arasında sayılmaktadır.
Tüm sebze ve meyveler arasında bilinen en etkili olanı ise havuç olarak bilinmektedir. İçeriğinde yoğun miktarda A vitamini ve beta-karoten bulunduran havuç, çocuklar için görme organı olan gözün oldukça iyi çalışmasına, sağlıklı diş, kemik ve cilt yapısının oluşmasına yardımcı olmaktadır.
Eğer çocuğunuza sebze yediremiyorsanız, onun için geliştirilmiş olan özel çocuk gelişim şuruplarından destek alabilirsiniz. Bir kaşık çocuk gelişim şurubunda, ortalama 500 gram sebze bulunmaktadır; ve bu sebze de çocuğunuzun sağlığı; ve gelecekteki gelişimi açısından oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.