Çocuklar için meyveli yoğurt tarifi

Çocuklar için meyveli yoğurt tarifi

Bu yazımızda çocuklar için doğal meyveli yoğurt nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz. Her anne çocuğu için en doğal, en sağlıklı olan besinleri yedirmek ister. Çoğu anne hazır satılan meyveli yoğurtların ne kadar faydalı olduğu konusunda kararsızlık yaşamaktadır. Öyleyse evde kolaylıkla hazırlayacağınız meyveli yoğurt ile çocuğunuzun gelişimine fayda sağlayabilirsiniz. Peki, meyveli yoğurt nasıl yapılır? İlk olarak gerekli malzemelere bir göz atalım.

Gerekli malzemeler; yoğurt, 4–5 tane çilek, bir tatlı kaşığı bal ya da pudra şekeri.

Hazırlanışı; Ayıklanmış ve yıkanmış olan çilekler küçük parçalara ayrılır ve blenderden geçirilerek püre haline getirilir. Daha sonra yoğurt, püre haline getirilmiş çilek ve bir tatlı kaşığı bal karıştırılır. Tatlandırmak için bal yerine pudra şekeri de konulabilir. Bir miktar karıştırdıktan sonra meyveli yoğurdumuz hazır.

1 yaşından küçük çocuklara bal yedirilmemelidir. Bu yüzden 1 yaşın altında ki çocuklara meyveli yoğurt hazırlayacaksanız bal yerine şeker konulmalıdır.

Çilek sevmeyen çocuklar için çilek yerine aynı işlemi muz, şeftali, kayısı, kiraz yada başka bir meyve ile de yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.