GEBELİKTE NASIL GİYİNMELİ?

Gebelikte giyim

Giyim ve giysi seçimi kadınlar için her zaman ön plandadır. Her zaman şık olmak kadınlar için vazgeçilmezdir. Bu şıklığı bayanlar hamilelikte de yakalamak ister. Ancak bazen kıyafet seçimi kadınlarda bir eziyet halini alır. O günkü ruh hali ile birlikte bazen kadınlar kendilerine hiçbir kıyafeti yakıştırmaz. Bu durum hamilelik döneminde iki katına çıkar. Anne adayı nasıl giyinmesi gerektiği konusunda bir kararsızlık içinde olur. Gebeliğin ilk aylarında hamilelik belli olmadığı ve fazla kilo alınmadığı için anne adayı her zamanki kıyafetlerini giyebilir. Hamilelik kıyafetlerine anne adayı 3. ayın sonlarına doğru ihtiyaç duyar.

Gebelikte giyim oldukça önemlidir. Anne her zaman şık kıyafetler giymeye özen göstermelidir. Hamilelik ile anne adayı duygusal bir değişim içine girer. Bu yüzden her zaman bakımlı ve şık olmak anne adayının kendini iyi hissetmesini sağlar. O zaman gebelikte nasıl giyinmeliyiz? Gebelikte giyim nasıl olmalıdır?

İlk olarak hamile bir bayanın giyeceği giysiler şık ve sade olmalıdır. En önemlisi ise dar ve sıkıcı giysilerden anne adayı uzak durmalıdır. Ayrıca vücudu sıkan kemerler ya da buna benzer aksesuarları anne adayı tercih etmemelidir. Bedene sıkı sıkıya yapışan her türlü giyim eşyası asla kullanılmamalıdır. Bunun nedeni rahim sürekli büyümekte olduğu için bebekle beraber zorlaşan kan dolaşımını bu tarz giysilerle iyice zorlaşacağından bu tarz kıyafetleri giymek doğru değildir. Gebelik ile değişen hormonların anne adayını kırılgan ve duygusal yaptığını söylemiştik. Bu nedenle anne adayı renkli kıyafetler giyerek moralini yüksekte tutabilir. Kırışmayan ve temizlenmesi kolay olan kumaşlarsa anneyi bakımlı gösterir.

Anne adayı pantolon ve diğer giysileri olmamaya başladığı zaman artık hamile kıyafetlerini giymeye başlamalıdır. İç giyimde dış giyim kadar önemlidir. Bu nedenle iç çamaşırları naylon vb. sentetik kumaşlardan değil, yumuşak pamuklu ya da yünlü kumaşlardan olmalıdır. Değişen hormonlar ile beraber göğüslerinizde de büyüme olacaktır. Eski kullandığınız sutyenler bir süre sonra olmayabilir. Bu nedenle seçeceğiniz sutyen, çok sert olmamalı ve vücudunuzu sıkmamalıdır. Destekleyici bir sutyense gebelik süresince son derece önemlidir. Gebelik döneminde metabolizmaya bağlı olarak sıcaklık fazla hissedilmez. Bu nedenle normal giyimde de hafif ve bol giysiler tercih edilmelidir.

Gebelikte nasıl giyinilmeli?

  • Beli sıkmayan ve rahat giysiler giyilmelidir.
  • Rahat ve naylon olmayan iç çamaşırı tercih edilmelidir.
  • Rahat şortlar, eşofman ya da bol tunikler hamilelik süresince tercih edilebilir.
  • Ayakkabı seçimi de giyim kadar önemlidir. Bu nedenle ayakkabılar yüksek topuklu ve ayağı rahatsız eden ayakkabı olmamalıdır. Alçak tabanlı ayakkabıları anne adayı tercih etmelidir.
  • Karın büyüdükçe pantolonuz göbeğinizin altında durabilir.
  • Anne adayı hamilelik boyunca sutyen kullanmalıdır. Sutyenin dar ve katı olmamasına dikkat edilmelidir.
  • Kış aylarında sıcak tutan yünlü giysiler ve çoraplar tercih edilebilir.


Benzer Konular

Author: admin

Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.