GÜNLÜK PED KULLANIMI

GÜNLÜK PED KULLANIMIAdsız

 

Bu yazımızda birçok bayanın vazgeçilmezi olan günlük pedler hakkında bilgi vereceğiz. Günlük ped nedir ve nasıl kullanılır? Günlük ped kullanımı sakıncalı mı? Günlük ped neden kullanılır?

 

Birçok bayan gün içinde akıntı şikâyetinden rahatsız olur. Gün içinde iç çamaşırında ıslaklık hissedilmesi bayanları oldukça rahatsız eder. Bu durumu önlemek için birçok bayan günlük ped kullanır. Ancak bayanlar günlük ped kullanımı konusunda dikkatli olmalıdır. Uzun süre değişmeyen pedler kadın hastalıklarına davetiye çıkarırken, fayda yerine zarar verebilir. Aynı şekilde adet dönemlerinde de bayanlar pedlerini sık aralıklarla değiştirmelidir.  Pedleri uzun süre değiştirmemek sakıncalıdır.

Akıntısı fazla olan bayanlar için günlük pedler vazgeçilmezdir ve büyük kolaylık sağlar. Kadın doğum uzmanları da günlük ped kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamaktadır. Ayrıca hassas ciltli kişilerin günlük pedden kaçınması gerekir. Bayanlar genital bölge temizliğine özen göstermelidir. Kız çocukları küçük yaştan itibaren bu konuda bilinçlendirilmelidir. Günlük pedler doğru kullanılmadığında, mantar enfeksiyonu gibi rahatsızlıklara neden olabilir. Çünkü sürekli ıslanmadan ve sürtünmeden dolayı mikroplar kolaylıkla yerleşebilir. Bu nedenle özellikle hassas cilde sahip bayanlar günlük ped yerine iç çamaşırını değiştirmek daha sağlıklıdır. Günlük ped alırken mutlaka paket incelenmeli ve naylon oranı düşük pedler tercih edilmelidir.

 

Doğru bir günlük ped kullanımı için pedler iki saat aralıkla değiştirilmelidir. Mutlaka cilt yapısına uygun pedler tercih edilmelidir. Tahriş ya da kaşıntı gibi bir durum olduğunda, günlük ped kullanılmamalı ve mutlaka bir kadın doğum doktoruna danışılmalıdır. Doğru ped kullanıldığında, günlük pedlerin herhangi bir zararı yoktur. Ancak iç çamaşırını değiştirmek daha faydalı olacaktır. Günlük pedlerin yüzde yüz pamuk içermesi gerekir. Bu nedenle yüzde yüz pamuk içermeyen pedler tercih edilmemelidir. Naylon katkılı pedler cilt tahrişine neden olacağından tercih edilmemelidir. Bayanların mutlaka genital bölge temizliğine ve hijyene dikkat etmeleri gerekir.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.