Hamile kalmak için en uygun pozisyonlar

Hamile kalmak için en uygun pozisyonlar

Bu yazımızda kolay hamile kalabilmek için en uygun pozisyonlar hakkında bilgi vereceğiz. Nasıl kolay hamile kalınır? Hamile kalmak için bir pozisyon var mıdır? Çoğu kişi böyle bir durumun olmadığını düşünür. Ancak kolay hamile kalmak için çeşitli pozisyonlar vardır. Çoğu uzman, spermin vajina içinde uzun süre kalabilmesi için uygun pozisyonların hamilelik şansını arttırdığını belirtmektedir. Cinsel ilişkiden sonra alacağınız önlemler de hamilelik şansını arttırmaktadır. Peki, hamile kalmak için uygun pozisyonlar nelerdir?

İlk uygun pozisyon misyoner pozisyonda denilen kadının altta ve erkeğin üste kaldığı yüz yüze bakılan pozisyondur. Bu şekilde sperm vajinada daha uzun süre kalabilmekte ve hızlı bir şekilde döllenme gerçekleşmektedir. Bu nedenle misyoner pozisyon kolay hamile kalabilmek için en iyi seks pozisyonudur. Misyoner pozisyonda cinsel ilişkiden sonra en az bir saat belinizin altına ince bir yastık koyarak sırt üstü yatmalısınız.

Gebeliğin oluşmasında cinsel ilişki pozisyonları önemlidir. Çoğu kişi önemsiz görse de cinsel ilişki sırasında ki pozisyonlar gebe kalma şansını arttırır ya da azaltır. Örneğin kadının üste olduğu pozisyonda cinsel birleşme gerçekleşir ise spermin vajina dışına akışı hızlanacağı için gebe kalma şansınız zorlaşır. Aynı şekilde oturarak ya da ayakta seks pozisyonları spermin vajinadan dışarı atılmasını sağlar ve spermler vajina içinde uzun süre duramayacağı için gebelik şansınız azalır. İlişki sonrasında gebeliğin oluşabilmesi için spermler vajinaya uygun şekilde bırakılmalı ve spermlerin rahim içine doğru ilerleyebilmesi için uygun pozisyonda olunması gerekir. Bu nedenle en iyi pozisyon erkeğin üstte olduğu yüz yüze bakılan pozisyondur.

Diğer bir uygun pozisyon ise diz dirsek pozisyonudur. Bu pozisyonda hamile kalmak için en uygun pozisyonlardandır. Bu pozisyonda kadın dizleriyle erkeğin omzuna dayanır. Ayrıca diz çökmüş şekilde arkaya dönük ilişkide spermlerin rahime daha hızlı ulaşmasını sağlar. Cinsel ilişki sonrasında hemen kadının ayağa kalkması ya da hemen banyo yapması gebelik şansını azaltır. Bu yüzden kadın sırt üstü şekilde beline yastık koyarak yatmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.