Ters ilişkiye nasıl girilir?

 

Arkadan ilişki (anal seks) nedir?

Bu yazımızda ters ilişki yani anal seks hakkında bilgi vereceğiz. Anal seks sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Anal seks nedir? Ters ilişkiye nasıl girilir? Ters ilişkiye girmenin en kolay yolu nedir?adsız ö

İlk olarak ters ilişkiyi tanımlayacak olursak; ters ilişki penisin vajina içerisine değilde makata sokulması ile oluşan ilişkiye verilen isimdir. Özellikle evlilik öncesinde çiftler bakireliğin bozulmaması için ters ilişkiyi tercih etmektedir.

Ters ilişkiden zevk almak ve güvenli bir ters ilişki için bazı noktalara dikkat etmek; bu konuda bilinçli olmak ve bazı hazırlıklar yapmak gerekir. Çünkü ters ilişki normal cinsel ilişkiden farklıdır. Normal cinsel ilişkide isteksiz olunsa dahi vajina kendiliğinden kayganlaşacak ve ilişki daha kolay olacaktır. Fakat ters ilişkide durum böyle değildir. Bu nedenle ilk olarak kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak anal sekse hazırlamanız gerekir. Rahat olmak ters ilişkinin en önemli kuralıdır. Anal kasların gevşemesi acıyı en aza indirecektir.

Acısız bir ilişki için öncelikle anüsü ve penisi kaygan bir hale getirmeniz gereklidir. Bunun için kullanılan özel kayganlaştırıcılar tercih edebilirsiniz. Kayganlaştırıcı tercihinde kokusuz cildinizi tahriş etmeyecek ürünleri kullanmalısınız. Kokulu, su bazlı olmayan ya da yağ bazlı kayganlaştırıcılar tercih etmemelisiniz. Hastalıklardan korunmak için anal birleşme sonrası hemen vajinal birleşme olmamalıdır. Ters ilişki sonrası prezervatif değiştirmek en sağlıklı olanıdır.

Güvenilir bir ters ilişki için mutlaka kayganlaştırıcı kullanmak gerekir. Çünkü anüs bölgesi vajinal bölge gibi değildir. Vajinal bölge cinsel ilişki sırasında salgıladığı kaygan sıvı sayesinde kendiliğinden ıslanır ve ilişkinin kolay olmasını sağlar. Anüs bölgesi kendiliğinden ıslanmayacağı için; penisi ve anal bölgeyi olabildiğince kaygan hale getirmek önemlidir.

Ters ilişki ve normal cinsel ilişkiden duyulan haz farklıdır. İlk olarak çiftler bunun farkına varmalıdır. Ters ilişkiden bazı çiftler hiç zevk almaz ve tercih etmez. Bazı çiftler ise anal seksi sıklıkla tercih eder.

Peki arkadan (ters) ilişkiye nasıl girilir?

İlk olarak ilişkiye başlamadan önce anal bölgenizi temizlemelisiniz. İlişki için, hem fiziksel hem de ruhsal olarak hazır olduğunuzdan emin olun. Partneriniz parmağına kayganlaştırıcı sürerek zevk alıp almadığınızı görmelidir. Ters ilişkide zevk almak, kolay bir birliktelik için oldukça önemlidir. Arkadan ilişkiye girerken daha az acı duymak için olabildiğince yavaş ve dikkatli olunmalıdır. Tüm hazırlıklar tamamlandığında artık ters ilişki için hazırsınız demektir. Penis kondom ile korunmalı ve bol kayganlaştırıcı kullanarak ters ilişkiyi deneyebilirsiniz. Acı hissedildiğinde ya da istemediğinizde mutlaka partnerinize bunu söyleyin. Partneriniz anüs bölgenize masaj yaparak sizin rahatlamanızı sağlamalıdır. Bu şekilde rahatlayacak ve ilişkiden daha fazla zevk alacaksınız. Ancak önemli olan yavaş ve dikkatli davranmaktır. Ters ilişki özellikle ilk kez deneyenler için biraz acı verici olabilir. Bu nedenle ters ilişkiyi iki taraf da istemelidir. Kendinizi tam anlamıyla hazır hissetmediğinizde sonuç acı duymak olacaktır. Bu nedenle yavaş hareket etmeli, makatı ve penisi kayganlaştırmak ve penisin makata girişi yavaş ve dikkatli bir şekilde olmalıdır. ilk deneyiminizde biraz acı duyabilirsiniz, ancak anüs bölgesinde ki kaslar gevşedikçe ve yeterli kayganlık sağlandığında daha az acı hissedeceksiniz.

Arkadan İlişki (Ters İlişki) ile Hamile Kalınır mı?

Arkadan İlişki (Ters İlişki) ile Hamile Kalınır mı?

Bu yazımızda anal ilişki ile hamile kalınır mı hakkında bilgi vereceğiz. Sıkça sorulan ve merak edilen soruların arasında anal seks ile hamileliğin olup olmayacağıdır. Arkadan ilişki ile hamile kalınır mı? Anal ilişki ve hamilelik? Ters ilişki ile hamilelik olur mu?

Arkadan ilişki yani anal ilişki; penisin vajinaya değil de makata sokulması ile oluşan bir ilişkidir. Özellikle genç çiftlerin bakireliklerinin bozulmaması için kullandığı bir ilişki yöntemidir. Evlilik öncesinde çiftler bakireliğin bozulmaması için anal ilişkiyi tercih etmektedir.

Anal ilişki ile hamileliğin oluşması söz konusu değildir. Yani erkek kadının makatına boşaldığı için gebelik olmaz. Gebeliğin oluşması için spermin vajina içine girmesi ve rahime ulaşması gerekmektedir. Ters ilişki de böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak dikkat edilmesi gereken, ters ilişki sırasında boşalmanın vajinanın girişine bulaşmamasıdır. Spermler hareketli olduğu için vajinaya yakın boşalma olduğunda vajinaya girebilir. Böyle bir durum yok ise anal ilişki ile hamilelik gerçekleşmez.

Normalde ters ilişki ile gebelik oluşmaz. Eğer anal ilişki ile başlayıp anal ilişki ile bitmişse gebelik düşünülmez. Ancak boşalma sırasında spermlerin kayması, sızması gibi durumlarda çok az bir ihtimal de olsa gebelik olabilir. Makat ile vajina arasının çok yakın olması, boşalma sonrası spermlerin vajinaya sızması durumunda hamilelik olabilir. Ancak bu çok küçük bir ihtimaldir. Spermler vajina içene girmediği sürece gebeliğin oluşması söz konusu değildir.

Bazen çiftler psikolojik olarak anal ilişki sonrası hamilelik korkusu yaşamaktadır. Eğer beklenen adet tarihiniz gecikmiş ise eczaneden bir gebelik testi alarak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Fakat ters ilişki ya da anal ilişki ile gebelik oluşmaz. Ters ilişki oldukça sağlıksızdır. Ayrıca dinimizce günahtır.