ÇİN TAKVİMİ NEDİR?

 

Bu yazımızda son zamanlarda sıklıkla duyulan ve oldukça da popüler olan “Çin Takvimi” hakkında bilgi vereceğiz. Çin takvimi nedir? Çin takvimi doğru bir sonuç verir mi? Çin takvimi güvenilir mi?cinsiyet

Hamileliğin öğrenilmesinden sonra çiftler bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için sabırsızlanır. Bilindiği gibi bebeğin cinsiyetini en erken 12. haftada öğrenmek mümkündür. Ancak kesin ve doğru bir sonuç için 16. haftayı beklemek daha doğrudur. Çünkü 12. hafta ile 14. hafta arasında bebeğin cinsiyetini saptamak bazı durumlarda mümkün olabilir. Kesin olarak bebeğin cinsiyeti 16–20 haftalar arasında öğrenilebilir. Çin takvimi ise bebeğin cinsiyetini belirlemeye yönelik bir takvimdir. Yani çin takvimine göre 16. haftaya kadar beklemeye gerek yoktur. Takvime bakılarak bebeğin cinsiyetini öğrenmek mümkündür. Elbette çin takvimi eğlence amaçlı hazırlanmış bir takvimdir ve kesin bir sonuç vermez.

Çinlilerin uzun yıllar önce ortaya attığı batıl inançlı, bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek için kullanılan bu takvim aslında eğlence amaçlıdır. Çin takvimine bakılarak bebeğin cinsiyeti hakkında tahmin yürütülür ve doğacak çocuğun cinsiyetinin o olacağı düşünülürdü. Doğumdan sonra tahminler doğru çıktığında da çin takvimine olan inanç artardı.çinliler uzun yıllardan beri bu takvimi kullanmış ve doğruluğuna inanmışlardır. Son zamanlarda ise çiftler sadece eğlence amaçlı meraklarını gidermek için bu takvimi kullanmaktadır.

Peki çin takvimi gerçekten doğru sonucu verebilir mi?

Çevrenizde çin takvimi kullanan ve hatta doğru sonucu verdiğini söyleyen anneler olabilir. Ya da çin takvimine göre erkek bebek bekleyen ve kız çocuk sahibi olanlarda olabilir. Bu nedenle çin takviminin kesin sonuç verme ihtimali yoktur. Sonuçta takvimde bebeğin cinsiyeti kız ya da erkek olduğundan doğruluk payı da %50 dir. Çinliler %90-95 oranında doğruluk iddaa etseler bile, bilimsel bir kaynağı yoktur. Bu nedenle çin takviminin doğru bir sonuç verdiğini söylemek biraz zordur…

Çin takviminde cinsiyet tahmin edilirken iki önemli unsura bakılır. Birincisi bayanın yaşı diğeri ise hamile kalınan aydır. Takvimde yaşınıza ve hamile kaldığınız aya bakarak bebeğin cinsiyetinin erkek ya da kız olduğunu öğrenebilirsiniz.

çin

 

Çin Takvimi Bebek Cinsiyeti: Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme,Hesaplama

Çin takvimi nedir, neye yarar?
Gebelikte bebeğin cinsiyeti çok merak edilmektedir. Toplumumuzda eskiden erkek çocuk isteği çok önde idi. Çocuğun cinsiyetini öğrenmek için eskilerin çeşitli adetleri bilinir. Çin takvimi de uzak doğunun gebelikteki bebek cinsiyetini belirlemek için eskiden beri kulandığı bir hesaplama yöntemidir.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme mümkün müdür? Doğruluğu ne kadardır?
Çinliler %90-95 oranında doğruluk iddaa etseler bile, bilimsel bir kaynağı yoktur. Bunu eğlence amaçlı denemenizi tavsiye ediyoruz. Bebeğin cinsiyetini bilmek için ultrason muayenesini beklemelisiniz.
Çin Takvimine göre Bebek Cinsiyeti nasıl hesaplanır?

Çin takviminde esas olan iki unsur vardır: Bayanın yaşı ve gebe kalınan ay. Çin takvimine göre yaş hesaplaması da normalden farklıdır, yaklaşık iki yaş küçük çıkabilir. Tablodan çin takvimine göre yaşınız ile karşısında gebe kaldığınız ayı seçin ve tahminde bulunmuş olun.

Çin takvimine göre yaş hesaplama: Çin takvimine göre yaşım kaç?

Çin takvimi 24 ocak ile 19 şubat arasında başlar. Çin takvimi bildiğimiz güneşe göre miladi takvim ya da aya göre hicri takvimden farklı olarak hem aya hem güneşe göre hesaplanan bir takvim türüdür. Çin takvimine göre bir yıl, 354 veya 355 günden oluşur. Çin takvimine göre yaşınızı hesaplamanız için, hicri takvimden faydalanırsanız, oldukça yakın bir sonuç alacağınızı düşünüyoruz. 30 yaşında bir bayan için 30 ya da 31 çıkabilir çin takvimine göre yaşı, hesabını kendisi yapmalıdır. Zaten çin takvimi bir adetten öte değildir.

YAŞ

Ock

Şub

Mar

Nis

May

Haz

Tem

Ağu

Eyl

Ekm

Kas

Arl

18

K

E

K

E

E

E

E

E

E

E

E

E

19

E

K

E

K

K

E

E

K

E

E

K

K

20

K

E

K

E

E

E

E

E

E

K

E

E

21

E

K

K

K

K

K

K

K

K

K

K

K

22

K

E

E

K

E

K

K

E

K

K

K

K

23

E

E

E

K

E

E

K

K

K

E

E

K

24

E

K

K

E

E

K

E

K

E

E

K

E

25

K

E

K

E

K

E

K

E

K

E

E

E

26

E

E

E

E

E

K

E

K

K

E

K

K

27

K

K

E

E

K

E

K

K

E

K

E

E

28

E

E

E

K

K

E

K

E

K

K

E

K

29

K

E

K

K

E

K

K

E

K

E

K

K

30

E

E

K

E

K

E

E

E

E

E

E

E

31

E

E

E

E

K

K

E

K

E

K

K

K

32

E

K

K

E

K

E

E

K

E

E

K

E

33

K

E

E

K

K

E

K

E

K

E

E

K

34

E

E

K

K

E

K

E

E

K

E

K

K

35

E

K

E

K

E

K

E

K

E

E

K

K

36

E

K

E

E

E

K

E

E

K

K

K

K

37

K

K

E

K

K

K

E

K

K

E

E

E

38

E

E

K

K

E

K

K

E

K

K

E

K

39

K

K

E

K

K

K

E

K

E

E

K

E

40

E

E

E

K

E

K

E

K

E

K

K

E

41

K

K

E

K

E

E

K

K

E

K

E

K

42

E

K

K

E

E

E

E

E

K

E

K

E

43

K

E

K

K

E

E

E

K

K

K

E

E

44

E

K

K

K

E

K

E

E

K

E

K

E

45

K

E

K

E

K

K

E

K

E

K

E

K