Ters ilişkiye nasıl girilir?

 

Arkadan ilişki (anal seks) nedir?

Bu yazımızda ters ilişki yani anal seks hakkında bilgi vereceğiz. Anal seks sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Anal seks nedir? Ters ilişkiye nasıl girilir? Ters ilişkiye girmenin en kolay yolu nedir?adsız ö

İlk olarak ters ilişkiyi tanımlayacak olursak; ters ilişki penisin vajina içerisine değilde makata sokulması ile oluşan ilişkiye verilen isimdir. Özellikle evlilik öncesinde çiftler bakireliğin bozulmaması için ters ilişkiyi tercih etmektedir.

Ters ilişkiden zevk almak ve güvenli bir ters ilişki için bazı noktalara dikkat etmek; bu konuda bilinçli olmak ve bazı hazırlıklar yapmak gerekir. Çünkü ters ilişki normal cinsel ilişkiden farklıdır. Normal cinsel ilişkide isteksiz olunsa dahi vajina kendiliğinden kayganlaşacak ve ilişki daha kolay olacaktır. Fakat ters ilişkide durum böyle değildir. Bu nedenle ilk olarak kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak anal sekse hazırlamanız gerekir. Rahat olmak ters ilişkinin en önemli kuralıdır. Anal kasların gevşemesi acıyı en aza indirecektir.

Acısız bir ilişki için öncelikle anüsü ve penisi kaygan bir hale getirmeniz gereklidir. Bunun için kullanılan özel kayganlaştırıcılar tercih edebilirsiniz. Kayganlaştırıcı tercihinde kokusuz cildinizi tahriş etmeyecek ürünleri kullanmalısınız. Kokulu, su bazlı olmayan ya da yağ bazlı kayganlaştırıcılar tercih etmemelisiniz. Hastalıklardan korunmak için anal birleşme sonrası hemen vajinal birleşme olmamalıdır. Ters ilişki sonrası prezervatif değiştirmek en sağlıklı olanıdır.

Güvenilir bir ters ilişki için mutlaka kayganlaştırıcı kullanmak gerekir. Çünkü anüs bölgesi vajinal bölge gibi değildir. Vajinal bölge cinsel ilişki sırasında salgıladığı kaygan sıvı sayesinde kendiliğinden ıslanır ve ilişkinin kolay olmasını sağlar. Anüs bölgesi kendiliğinden ıslanmayacağı için; penisi ve anal bölgeyi olabildiğince kaygan hale getirmek önemlidir.

Ters ilişki ve normal cinsel ilişkiden duyulan haz farklıdır. İlk olarak çiftler bunun farkına varmalıdır. Ters ilişkiden bazı çiftler hiç zevk almaz ve tercih etmez. Bazı çiftler ise anal seksi sıklıkla tercih eder.

Peki arkadan (ters) ilişkiye nasıl girilir?

İlk olarak ilişkiye başlamadan önce anal bölgenizi temizlemelisiniz. İlişki için, hem fiziksel hem de ruhsal olarak hazır olduğunuzdan emin olun. Partneriniz parmağına kayganlaştırıcı sürerek zevk alıp almadığınızı görmelidir. Ters ilişkide zevk almak, kolay bir birliktelik için oldukça önemlidir. Arkadan ilişkiye girerken daha az acı duymak için olabildiğince yavaş ve dikkatli olunmalıdır. Tüm hazırlıklar tamamlandığında artık ters ilişki için hazırsınız demektir. Penis kondom ile korunmalı ve bol kayganlaştırıcı kullanarak ters ilişkiyi deneyebilirsiniz. Acı hissedildiğinde ya da istemediğinizde mutlaka partnerinize bunu söyleyin. Partneriniz anüs bölgenize masaj yaparak sizin rahatlamanızı sağlamalıdır. Bu şekilde rahatlayacak ve ilişkiden daha fazla zevk alacaksınız. Ancak önemli olan yavaş ve dikkatli davranmaktır. Ters ilişki özellikle ilk kez deneyenler için biraz acı verici olabilir. Bu nedenle ters ilişkiyi iki taraf da istemelidir. Kendinizi tam anlamıyla hazır hissetmediğinizde sonuç acı duymak olacaktır. Bu nedenle yavaş hareket etmeli, makatı ve penisi kayganlaştırmak ve penisin makata girişi yavaş ve dikkatli bir şekilde olmalıdır. ilk deneyiminizde biraz acı duyabilirsiniz, ancak anüs bölgesinde ki kaslar gevşedikçe ve yeterli kayganlık sağlandığında daha az acı hissedeceksiniz.

Hamilelikte Cinsel İlişki Bebeğe Zarar Verir Mi?

Hamilelikte Cinsel İlişki Bebeğe Zarar Verir Mi?üç

Hamilelik döneminde cinsel ilişki en çok merak edilen konulardan biridir. Hamilelikte cinsel ilişki bebeğe zarar verir mi? Hamilelikte cinsel ilişki ne sıklıkla olmalıdır? Cinsel ilişki kaçıncı aya kadar devam etmelidir? Hamilelikte cinsel ilişkinin faydası var mıdır?Merak edilen tüm soruların cevabı yazımızda…

Bilindiği gibi gebelik oldukça önemli bir süreçtir ve anne adayları bu dönemde daha dikkkatli davranmalıdır. Ancak çevreden duyulan yanlış bilgiler ya da kötü senaryolar anne adayının endişelenmesine neden olur. Bu kötü senaryodan biri de hamilelikte cinsel ilişkinin bebeğe zarar vereceğidir. Bebeğe zarar gelecek düşüncesi de anne adaylarının ruhsal durumunu olumsuz etkiler ve annenin strese girmesine neden olur. Aslında anne adayı gereksiz yere endişelenmektedir. Çünkü hamilelikte cinsel ilişkinin bebeğe hiçbir zararı yoktur ve cinsel ilişki sırasında bebeğe hiçbir zarar gelmez. Çünkü vajinada bulunan rahim ağzı (serviks) kaslı bir yapıdır ve bebek rahimde oldukça güvenli bir bölgede bulunur. Yani bebeğin bulunduğu yer ile penisin erişebileceği en uç nokta birbirine oldukça uzaktır. Bu nedenle penisin bebeğe değme gibi bir durumu mümkün değildir. Anne adayları hamilelikte cinsel yaşamına normal zamandaki gibi devam etmelidir.

Gebelikte cinsel ilişkinin bebeğe zararının olmadığını söylemiştik. Ancak bazı durumlarda gebelikte cinsel ilişki tehlikeli olabilir. Hamileliğin ilk haftalarında düşük riski varsa doktorunuz cinsel ilişkiyi belirli bir süre yasaklayacaktır. Düşük riski olan hamilelerde cinsel ilişki zararlı olabilir. Doktorunuz cinsel ilişki konusunda size bilgi verecektir. Herhangi bir sağlık sorununuz yoksa ve normal bir gebelik süreci yaşıyorsanız gebelikte cinsel ilişkinin hiçbir zararı yoktur.

Hamilelikte cinsel ilişki bebeği etkilemez. Çünkü bebek rahimde güvenli bir yerdedir ve amniyon sıvısı bebeğinizi korur. Çiftler hamilelik sürecinde de normal cinsel hayatına devam etmelidir. Hamileliğin son ayına kadar cinsel ilişkiye devam edilebilir. Ancak bazı hekimler hamileliğin son ayında cinsel ilişkiyi yasaklar. Bu konuda doktorunuz ile görüşmeli ve aklınıza takılan soruları doktorunuza sormalısınız. Çevreden duyulan yanlış bilgilere ve tavsiyelere kulak asmamak en doğrusudur.

Bazı bayanlar gebelik döneminde cinsel isteğinin arttığını söyler. Bazı bayanlar ise tam tersi gebelikte cinsel isteksizlik yaşamaktadır. Aslında bunun nedeni bebeğe zarar geleceği düşüncesidir. Anne adayları bu nedenle cinsel ilişkiden kaçınırlar. Cinsel isteğin artma nedeni ise hamilelikte kadınlık hormonlarının fazlasıyla artmasıdır. Hamilelik sürecinde kadınlık hormonları olan estorojen ve progesteron hormonları fazlasıyla artar. Cinsel isteğin değişmesinin ve değişik duyguların yaşanmasının nedeni de hormonlardır.

Anne adaylarının yanı sıra baba adayları da bu dönemde endişelenmektedir. Anne adaylarının ruhsal durumu, baba adaylarını da etkilemektedir. Bazı baba adaylarında bu dönemde cinsel istekte azalma olmaktadır. Bunun nedeni anne adayının hamilelik sürecinde yaşadığı sıkıntılardır. Anne adayının ruhsal durumundaki değişiklikler, mide bulantısı, sık idrara çıkma ve endişe hali gibi durumlar cinselliğin ikinci plana atılmasına neden olmaktadır. Aynı şekilde bebeğe zarar gelecek düşüncesi de baba adaylarının cinsellikten uzaklaşmasına neden olur. Bu nedenle çiftler doktora beraber gidip görüşmelidir. Hem anne adayının hem de baba adayının doktor ile görüşmesi endişelerinin giderilemsine yardımcı olacaktır.

Embriyo transferi olan bayanlarda test gününe kadar cinsel ilişki yasaktır. Test sonucunun pozitif çıkması durumunda doktorunuz size cinsel ilişki konusunda bilgi verecektir. Anne adayları mutlaka doktorunun önerisi doğrultusunda hareket etmelidir.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik

Adsız

 

Bu yazımızda birçok bayanın ortak sorunu olan cinsel isteksizlik yani cinsel soğukluk hakkında bilgi vereceğiz. Cinsel isteksizlik neden olur? Cinsel soğukluğun tedavisi var mıdır? Çiftler cinsel ilişkiden neden zevk almazlar? Cinsel isteksizlik bir hastalık mıdır?

Cinsel isteksizlik hem erkekte hem de kadında zaman zaman görülebilir. Bazı dönemlerde çiftler cinsel isteksizlik sorunu ile karşı karşıya kalır. Son yıllarda da özellikle kadınlarda cinsel istekte azalma ya da çeşitli cinsel işlev bozuklukları sıkça görülmektedir. Cinsel isteksizlik eşler arasında sorunlara neden olacağı için bu tür cinsel sorunlarda mutlaka bir uzmana danışmakta fayda vardır.

Cinsel soğukluğu birçok nedene bağlamak mümkündür. Kadında cinsel isteğin azalması, cinsel ilişkiyi reddetmesine neden olur. Kadın cinsel ilişkiden zevk almayacağı gibi cinsel ilişkiden de kaçmaya başlayacaktır. Bu nedenle cinsel isteksizlik ciddiye alınması gereken bir sorundur.

Sağlık açısından da cinsel istek önemli bir unsurdur. Eşlerin cinsel ilişkiye girme arzusu yani cinsel istek, bir sağlık sorunu olmayan kadında ve erkekte vardır. Kadınlar çeşitli nedenlerle cinsel ilişkiden uzak durabilir. İlk neden, kadının cinsel ilişki sırasında ağrı duyacağı düşüncesidir. Cinsel isteksizlik kısa süreli olabileceği gibi uzun süreli de olabilir. İstek azalır ya da hiç olmaz. Önemli olan cinsel isteksizliğin ne zaman başladığıdır. Cinsel isteksizlik durumu ergenlik döneminden itibaren olabileceği gibi sonradan da oluşmuş olabilir.

Cinsel isteksizliğin başlıca nedenlerini sıralayacak olursak;

 • Cinsel isteği baskılayan bazı faktörler vardır ki bunlar kadının cinsel ilişkiden keyif almamasına neden olur. Aslında geçmişten bugüne birçok şey cinsel dürtüleri bastırmamıza neden olur. İlk faktör kültürel, dinsel ya da ahlaki nedenlerdir.
 • Kadının yeteri kadar orgazm olamaması cinsellikten zevk alamamasına neden olacağından cinsel isteksizliğe neden olacaktır.
 •  Bunun yanı sıra bebek istemeyen çiftler, gebe kalacağım korkusu cinselliğin baskılanmasına neden olacaktır.
 • Kadının cinselliğe karşı korkularının olması ya da yaşadığı bir cinsel istismar, kadının cinsellikten uzak durmasına neden olacaktır.
 • Kişi istediği ve arzuladığı için cinsel ilişkiye girmelidir. Bunu bir görevmiş gibi düşünmek kadınlarda cinsel isteksizliğe neden olacaktır. Sadece eşini memnun etmek için ilişkiye girilmesi yanlıştır. Bir cinsel birliktelikten hem erkek hem de kadın memnun olmalıdır. Aksi halde giderek cinselliğe karşı bir soğukluk olacaktır.
 • Cinsel isteksizlikte sigara ve alkolün de katkısı olduğu gözlemlenmiştir.
 • Bazı sağlık sorunları ve kullanılan ilaçlar(depresyon ilaçları gibi) cinsel isteğin yok olmasına nedendir.
 • Hamilelikte hormonların etkisi ile cinsel isteksizlik sıkça görülen bir durumdur. Çoğu çift bebeğime bir zarar gelir düşüncesi ile ilişkiden kaçınmaktadır.
 • Cinsel ilişki sırasında veya sonrasında ağrı, cinsel isteksiz nedenleri arasındadır.
 • Menopoz dönemi ve yaşlanma
 • Aşırı stres ve depresyon
 • Eşler arasındaki ilişki

Cinsel isteksizlik fiziksel olabileceği gibi çoğunlukla psikolojiktir. Dönem dönem birçok bayanda bu sorun görülebilir. Cinsel isteğin oluşması için bazı faktörler gerekir. Bu faktörlerden birinde sorun olması cinsel isteğin azalmasına neden olacaktır. Özellikle eşler arasında ki ilişki burada önemlidir. Cinsel isteksizliğin tedavisi mümkündür ve ilk olarak bir jinekolojik muayene gereklidir. Bunun için böyle bir sorun oluşmaya başladığında mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır. Doktor durumu değerlendirerek size uygun tedaviye başlayacaktır. cinsel isteksizlik tedavisi olan bir sorundur ancak önce sorunun fiziksel nedenlerden mi yoksa psikolojik nedenlerden mi kaynaklandığı araştırılmalıdır. çünkü tedavi bu yönde ilerleyecektir. eğer sorun psikolojik nedenlerden ise, psikiyatrik yardım almak gereklidir. uzman kişilerce yapılan terapilerde olumlu sonuçlar alınmaktadır.

ADET DÖNEMİNDE CİNSEL İLİŞKİ

 

adsız

 

Bu yazımızda adet döneminde ilişkiye girmek hakkında bilgi vereceğiz. Adet döneminde cinsellik bayanların sıklıkla sorduğu bir sorudur. Hatta çoğu kişi adet döneminde cinsel ilişkinin gebelik şansını arttırdığını düşünür. Bazı bayanlar ise adet döneminde cinsel ilişkiye girmenin kısırlık yapacağına inanır. Elbette halk arasında bir konu birçok şekilde aktarılır ve değişik yorumlar yapılır. Tıbbi açıdan bakıldığında adet döneminde cinsel ilişkinin erkeğe ya da bayana hiçbir zararı yoktur. Ancak dini açıdan bakıldığında adet döneminde cinsel ilişki uygun görülmemiş ve yasaklanmıştır. Adet dönemi çoğu bayan için sıkıntılıdır ve ağrılı geçebilmektedir. Rahim kendini yeni bir gebelik için hazırlar. Bayanlar bu dönemde daha hassastır.

Bu dönemde bayanlarda cinsel istek artmasına rağmen cinsel ilişkiden kaçınır. Hem ağrı hem de kanamanın olması bayanları cinsel ilişkiden uzak tutar. Aslında bu doğru bir harekettir. Çünkü adet döneminde cinsel ilişki ağrı ve kanamanın artmasına neden olabilir. Adet dönemi kadın için bir dinlenme sürecidir. Ayrıca adet dönemi kadının mikroplara en hassas olduğu zamanlardır. cinsel ilişki ise enfeksiyon riskini kolaylaştıracağından adetin ilk iki günü cinsel ilişkiden kaçınmak en doğrusudur. Ayrıca adet döneminde cinsel ilişki sonrası vajina temizliği de zor olacaktır. Adet döneminde cinsel ilişki kişinin inanışına ve koşullara göre değişmektedir. Bazı kişiler bu dönemde ilişkinin günah olacağını düşünerek cinsel ilişkiden kaçınırlar. Bazı kişiler ise tıbbi olarak bu durumun sakıncalı olduğunu düşünerek (enfeksiyondan dolayı) uzak dururlar. Bazı çiftler ise bu iki durumu sorun yapmaz ve cinsel hayatına devam eder.

Arkadan İlişki (Ters İlişki) ile Hamile Kalınır mı?

Arkadan İlişki (Ters İlişki) ile Hamile Kalınır mı?

Bu yazımızda anal ilişki ile hamile kalınır mı hakkında bilgi vereceğiz. Sıkça sorulan ve merak edilen soruların arasında anal seks ile hamileliğin olup olmayacağıdır. Arkadan ilişki ile hamile kalınır mı? Anal ilişki ve hamilelik? Ters ilişki ile hamilelik olur mu?

Arkadan ilişki yani anal ilişki; penisin vajinaya değil de makata sokulması ile oluşan bir ilişkidir. Özellikle genç çiftlerin bakireliklerinin bozulmaması için kullandığı bir ilişki yöntemidir. Evlilik öncesinde çiftler bakireliğin bozulmaması için anal ilişkiyi tercih etmektedir.

Anal ilişki ile hamileliğin oluşması söz konusu değildir. Yani erkek kadının makatına boşaldığı için gebelik olmaz. Gebeliğin oluşması için spermin vajina içine girmesi ve rahime ulaşması gerekmektedir. Ters ilişki de böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak dikkat edilmesi gereken, ters ilişki sırasında boşalmanın vajinanın girişine bulaşmamasıdır. Spermler hareketli olduğu için vajinaya yakın boşalma olduğunda vajinaya girebilir. Böyle bir durum yok ise anal ilişki ile hamilelik gerçekleşmez.

Normalde ters ilişki ile gebelik oluşmaz. Eğer anal ilişki ile başlayıp anal ilişki ile bitmişse gebelik düşünülmez. Ancak boşalma sırasında spermlerin kayması, sızması gibi durumlarda çok az bir ihtimal de olsa gebelik olabilir. Makat ile vajina arasının çok yakın olması, boşalma sonrası spermlerin vajinaya sızması durumunda hamilelik olabilir. Ancak bu çok küçük bir ihtimaldir. Spermler vajina içene girmediği sürece gebeliğin oluşması söz konusu değildir.

Bazen çiftler psikolojik olarak anal ilişki sonrası hamilelik korkusu yaşamaktadır. Eğer beklenen adet tarihiniz gecikmiş ise eczaneden bir gebelik testi alarak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Fakat ters ilişki ya da anal ilişki ile gebelik oluşmaz. Ters ilişki oldukça sağlıksızdır. Ayrıca dinimizce günahtır.