Hamilelik Kıyafetlerinde Yapılan Yanlışlar

Bu yazımızda hamilelik döneminde bayanların kıyafet konusunda en sık yaptığı hatalardan bahsedeceğiz. Hamilelik ile artan kilolar ve ödemler kıyafet konusunda sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca değişen hormonların etkisiyle ruhsal olarak da bir değişim sürecine gireceği için anne adayları fiziksel görüntüsüne daha fazla önem vermelidir.Adsız

Hamilelikte şıklığı sürdürmek aslında oldukça kolaydır. Gebelik döneminde de anne adayları şık olabilir. Yani hamilelikte şık olunmaz diye bir şey söylemek yanlıştır. Peki hamilelikte nasıl şık olunur? Hamilelik kıyafetinde yapılan en büyük yanlışlar nelerdir?

Hamileliğin öğrenilmesi ile anne adayları, kıyafet alışverişi konusunda kararsızlık yaşamaktadır. Bazı anne adayları karnım iyice büyüsün diyerek alışverişi ertelemektedir. Ancak alışverişi ertelemek yerine hamileliğin öğrenilmesi ile alışverişe başlamak daha doğrudur. Çünkü ne kadar erken kıyafet alınmaya başlanırsa, o kadar çabuk hamileliğe alışırsınız. Bir an önce hamile kıyafetlerinin keyfini çıkarın…

Gebelik döneminde dar pantolon ya da kıyafetlere veda edilmelidir. Son yıllarda hamilelik kıyafetlerinde büyük bir değişim söz konusudur. Mağazaların hamile giyim bölümünde oldukça şık kıyafetler bulabilirsiniz. Ancak tüm alışverişi tek seferde yapmak yanlıştır. Alışverişe çıkmışken hepsini tek seferde alayım diyorsanız, bu düşünceyi unutun. Çünkü gebelik döneminde vücut bir değişim süreci içindedir. Hamileliğin ilk aylarında alınan kıyafetler ile son aylarında alacağınız kıyafetler aynı olmayacaktır. Bu nedenle tek seferde alınan kıyafetlerin bir çoğunu ilerleyen aylarda kullanamayacaksınız. Hamilelik alışverişini, normal zamanda yapılan alışveriş gibi yapmalısınız. O anki bedeninize uygun bir kaç kıyafet almalı ve hamileliğiniz boyunca kıyafetlerinizin keyfini çıkarmalısınız.

Dar kıyafetlerden uzak durmakta fayda vardır ancak çok da bol kıyafetleri tercih etmemelisiniz. Çünkü çok bol kıyafetler sizi olduğunuzdan daha fazla kilolu gösterecektir. Üst tarafı dar, karnınıza geldiğinde birden bollaşan kıyafetlerden uzak durmalısınız. Hamilelik döneminde bol kıyafetlerde kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz ancak yinede vücudunuza uygun modelleri tercih etmelisiniz.

Kendinize ait stilinizi gebelik döneminde de sürdürebilirsiniz. Yani hamilelikte günlük yaşamınızdaki stili terk etmek zorunda değilsiniz. Mağazaların hamile giyim koleksiyonunda oldukça güzel ve şık kıyafetleri bulmak mümkün. Bu mağazalardan bedeninize uygun ve sizi yansıtan stilleri oluşturabilirsiniz. Önemli olan kendinizi rahat ve iyi hissetmenizdir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.