Hamilelikte Dereotu Yenir mi?


Adsız

Hamilelik döneminde anne adayları beslenmelerine daha fazla dikkat etmelidir. Dengeli ve yeterli beslenmenin yanı sıra hamilelikte hangi besinlerden ne kadar yenilmesi gerektiği de bilinmelidir. “Hamileyken hangi besinleri yemek zararlıdır” sorusu gebelik döneminde en çok sorulan sorudur. Anne ve bebeğin sağlığı için hangi besinin ne kadar tüketilmesi gerektiğini bilmek oldukça önemlidir.

Gebelik döneminde maydanoz, dereotu yada nane gibi yeşilliklerin tüketiminin zararlı olup olmadığı sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Bilindiği gibi yeşillikler sağlık açısından oldukça faydalıdır ve bolca tüketilmesi gerekir.

Peki hamileler dereotu yiyebilir mi?

Bu sorunun cevabı evettir. Anne adayları rahatlıkla deeotu tüketebilir, ancak ölçüye dikkat edilmelidir. Herşeyin fazlası zarardır, bu nedenle herhangi bir alerjik reaksiyona maruz kalmamak için gebelik döneminde dereotu az miktarda tüketilmelidir. Aslında anne adayları kontrollü kilo alımı için bütün gıdalardan yeterli ölçüde tüketmelidir. Aksi durumda hamielikte çok fazla kilo alımına bağlı zor bir doğum olasıdır.

Anne adayları dereotu tüketimini doktoruna danışabilir. Herhangi bir alerjiniz yoksa gebelik döneminde dereotunu rahatlıkla tüketebilirsiniz. Dereotu sağlık açısından oldukça faydalıdır ancak gebelik döneminde fazla tüketilmemesi gereken bir yeşilliktir. Bu nedenle gebelik boyunca az miktarda dereotu tüketmeye özen gösterin. Hamilelikte dereotu aşırı tüketildiğinde bazı sağlık sorunlara yol açabilir.

Dereotu hamilelikte fazla tüketilmemelidir. Ancak doğumdan sonra istenildiği kadar tüketilebilir. Çünkü dereotunun anne sütünü arttırıcı özelliği vardır. Dereotu hamilelikte yeteri miktarda tüketildiğinde oldukça faydalıdır. İlk olarak dereotu iyi bir anti-bakteriyel ve antioksidan olduğundan oluşabilecek enfeksiyonları önler. Ayrıca içerdiği yüksek kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendirir. Diyet listelerinde de sıklıkla dereotunu görürüz. Çünkü vücuda detoks etkisiyle rahatlamanıza yardımcı olur.

Hamilelikte anne adayları sınırlı olmak şartıyla istediği besini tüketebilir. Her besinden bir porsiyon yenmelidir. Bu şekilde dengeli kilo alarak rahat bir doğum olması sağlanır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.