Hamilelikte kız bebek belirtileri

adsız

Gebelik oldukça özel ve heyecanlı bir süreçtir. Her gün bebeğiniz biraz daha büyümekte ve gelişmektedir. Kalp atışını duymak ve bebeğinin hareketlerini hissetmek bir anne için en heyecan verici olaydır. Ancak gebelikte en çok merak edilen de bebeğin cinsiyetidir. Bilindiği gibi bebeğinizin cinsiyeti kesin öğrenmek için 16 hafta beklemeniz gerekmektedir. Çünkü bebeğin cinsiyeti 16. haftadan sonra netlik kazanır. Eşlerin birçoğu ise bebeğim sağlıklı olsunda; kız evlat, erkek evlat fark etmez diye düşünür. Ancak hem annelerin hem de babaların içinden erkek ya da kız evlat daha çok istenir. Gelişen tıp sayesinde artık eşler bebeklerinin anne karnındaki her halini rahatlıkla görebilmekte ve hatta anne karnında bebeğin renkli resmi bile çekilebilmektedir.

Peki, gebeliğin ilk aylarında bebeğin cinsiyeti anlaşılabilir mi? bebek kız ise belirtileri nelerdir? Gebelikte kız ya da erkek bebeğin belirtisi var mıdır? Bu yazımızda hamilelikte kız bebek belirtileri hakkında bilgi vereceğiz.

Halk arasında bu konu ile ilgili birçok fikir vardır. Eskiden ultrasona girmeyen anne adayları için özellikle yaşlıca bayanlar bebeğin cinsiyetini anlamak için kendilerince bazı fikirler üretmiştir. Hamile olan kişiye bakılır ve özellikle vücut şekline göre bebeğin kız ya da erkek olduğu söylenirdi. Şimdi ise ultrason ile bebeğin cinsiyeti kesin olarak öğrenilmektedir.

Kız bebeğin bazı belirtileri vardır ancak bunun bir kesinliği olmadığı da unutulmamalıdır. Çünkü bayanlarda hamilelik sürecinde hormonların etkisiyle vücut değişmektedir. Örneğin hiç tatlı yemeyen bir bayan hamile kaldıktan sonra devamlı tatlı yeme isteği duyabilir. Bu tamamen kişinin hormonları ile ilgili bir durumdur. Kız bebeğin belirtilerini sıralayacak olursak; hamilelikte basen ve poponuzdan kilo almışsanız bebeğinizin kız olma olasılığı yüksektir. Eskiden de bebeğin cinsiyetini anlamanın en kolay yolu bu idi. son zamanlarda ise takvim yöntemi ile bebeğin cinsiyeti bilinmeye çalışılmaktadır. Özellikle Çin takvimi bayanlar arasında oldukça popülerdir. Yaşınız ve gebe kaldığınız aya bakılarak cinsiyet belli olmaktadır. Bu takvime bakarak bebeğinizin cinsiyeti hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Erken başlayan mide bulantıları da kız bebek belirtilerinden birisidir. Ayrıca sol göğsün sağ göğüsten büyük olması da kız bebek belirtisidir. Halk arasında yaygın bir inanç da; eğer gebelikte anne adayının cildinde değişme çok fazla ise bebek kızdır. Çünkü erkek bebek anneye güzellik verirmiş, kız bebek ise annesinin güzelliğini ödünç alırmış. Bu nedenle anne gebelikte kendini daha çirkin hisseder. Aslında hamilelik her bayana çok yakışır ve onun çok daha güzel görünmesini sağlar. Gebelikte anne adayı çok daha fazla huysuzsa bebeğin kız olma ihtimali daha fazladır. Aş erme döneminde devamlı ekşi yemek istiyorsanız, bebeğiniz büyük ihtimalle kızdır.

Gebelikte basen ve popodan kilo almak, devamlı ekşi yeme isteği, kendini çirkin hissetmek, huzursuz olmak, mide bulantılarının erken başlaması, bir göğsün diğerinden büyük olması gibi belirtilerde bebeğinizin kız olma ihtimali daha yüksektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.