İncir Kürü Nasıl Yapılır? İncir Kürünün Faydaları Nelerdir?

İncir Kürü Nasıl Yapılır? İncir Kürünün Faydaları Nelerdir?

Bu yazımızda incir kürü ve incir kürünün faydaları hakkında bilgi vereceğiz. İncir kürünün faydaları nelerdir? İncir kürü nasıl yapılır? İncir kürü ve hamilelik?

İncir oldukça faydalı bir meyvedir. Hamile kalmayı kolaylaştıran incir, yumurta çatlatmasına da yardımcıdır. Yumurta rezervi azalmış olan bayanlar da incir küründen faydalanabilir. İncir kürü sayesinde kolaylıkla hamile kalabilirsiniz. Bazı durumlarda hiçbir sorun yokken gebelik oluşmayabilir. Böyle durumlarda bitkisel kürler tercih edilebilir. Yeterli sayıda yumurtlama yapamadığı için hamile kalınamıyorsa, incir kürü fayda sağlayacaktır. İncir kürü, yumurta sayısı yeterli olmadığı zaman kullanılan ve gebeliği kolaylaştıran bir kürdür.

İncir kürü nasıl hazırlanmalı ve tüketilmelidir?

İncir kürünü hazırlamak için bir tencerede bir litre su kaynatılır. Su kaynadıktan sonra içerisine on tane kuru incir ilave edilir. Ağzı kapalı şekilde yirmi dakika kaynatılır. Ardından ocağın altı kapatılır ve ılıması beklenir. Ilıdıktan sonra süzülür ve incir suyu üçe bölünür. Üç öğün, yemeklerden 15 dakika önce içilir. İncir kürü her gün taze şekilde hazırlanmalıdır.

İncir kürü 21 gün uygulanır. 21 gün uygulandıktan sonra 7 gün ara verilir. Sonrasında tekrar 21 gün uygulanır. Yani toplam incir kürünü uygulama süresi 42 gündür.

İncir kürü uygulanırken dikkat edilmesi gereken nokta, kuru incirler su kaynadıktan sonra ilave edilir. Eğer kuru incirlerin üzerinde beyaz pudrası varsa, önce soğuk su ile yıkanarak pudrası arındırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.