Kolay Hamile Kalmak İçin Şifalı Bitkiler

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkiler

Kolay hamile kalmak için hangi bitkiler tüketilmelidir? Hamile kalmayı kolaylaştıran bitkiler nelerdir? Nasıl daha kolay hamile kalabilirim? Bu yazımızda hamile kalmak isteyen bayanlar için şifalı bitkilerden bahsedeceğiz. Bu bitkiler sayesinde daha hızlı ve kolay hamile kalabilirsiniz. Peki, bu bitkiler nelerdir?

Tarçın: hamile kalmayı kolaylaştıran tarçın, hormonları çalıştırır. Ayrıca Cinsel isteği artırır. Tarçın tatlılarda ya da 1 bardak suya, yarım kahve kaşığı atılarak tüketilebilir. Tarçın vücut dayanıklılığını arttırır, bayanların en büyük sorun akıntıyı giderir. Bu yüzden oldukça faydalı bir bitkidir.

Karanfil: hoş kokusunun yanında hamile kalmayı kolaylaştırıcı özelliği de vardır. Yemeklerden sonra bir tane karanfil hormonların çalışmasına yardımcı olur. Gebelikte rahimi kuvvetlendirir. Karanfil çayı doğumu kolaylaştırır. Bu yüzden normal doğum yapacak bayanlar doğuma bir ay kala karanfil çayını günde bir kez tüketmelidir.

Nane: doğada bulunan bitkilerin sayılamayacak kadar faydası vardır. Çoğu bitkinin de kendine has hoş bir kokusu vardır. Bu bitkilerden birisi de nanedir. Nane hamile kalmayı sağlar. Taze nane salatalara katılarak tüketilmelidir. Ayrıca nane çayı adet dönemlerinde bayanların rahatlamasını sağlar. Sancıyı azaltıcı özelliği vardır. 1 litre suya biraz nane konarak demlenir. Bu karışım günün her saatinde içilebilir.

Papatya: Hormon düzenleyicidir. Adet düzensizliğinde oldukça faydalıdır. Papatya çayı düzenli şekilde tüketildiğinde düzenli adet görmeyi sağlar. 2 bardak su ile 10 adet papatya 10–15 dakika demlenir. Günde 2–3 bardak içilmesi faydalıdır.

Kekik: regl zamanlarının ağrısız geçmesini sağlar. İdrar söktürücü özelliğe sahiptir. Bal ile kekik karıştırılarak tüketilirse, organizmayı güçlendirir. Ayrıca cinsel arzuyu artırır.

Safran: Hamile kalmayı kolaylaştıran safran, yumurtalıkları geliştirmede de etkilidir. Yemeklerin üzerine serpilerek tüketilir.

Adaçayı: hamile kalmayı kolaylaştıran bir diğer bitki ise adaçayıdır. 1 bardak sıcak suya 3 yaprak adaçayı 5 dakika demlendirilerek tüketilir. Hormonları düzenler, bedeni kuvvetlendirir.

Çörekotu: her derde deva çörekotu, günde bir tutam tüketildiğinde tüm salgı bezlerini çalıştırır.

Zahter: Cinsel gücü artırır, Ruhen ve bedenen canlılık verir. Toz halinde yemeklerin üzerine serpilir. Ayrıca zihin yorgunluğunu da giderir.

Biberiye: beyaz akıntıyı keser, Tüm hormon ve salgı bezlerinin düzenli şekilde çalışmasını sağlar.

Vanilya: Cinsel gücün artmasına neden olur. Vücudu ve sinirleri güçlendirir. Depresyona iyi gelir.

Soğan; soğan hamile kalmayı kolaylaştırır. Günde bir tane kuru soğan yemek ya da suyunu içmek faydalıdır.

Defne: Her türlü et ve balık yemeğinde kullanılabilinir. Böbrek üstü bezlerinin düzenli çalışmasını yardımcı olur.

Fesleğen: doğumu kolaylaştırır, adet düzensizliğinde fayda sağlar. Âdetin düzenli ve ağrısız olmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.