Normal Doğum İle Doğanlar Daha Sağlıklı

Bebeklerini, ne şekilde bir doğum ile dünyaya getireceklerini bilmeyen anneler, genellikle kendilerinin doğumda yaşayacakları sancıları düşünerek, sezaryen ile doğum yapmayı, normal doğum yapmaya tercih ederler. Ancak Sağlık Bakanlığı, normal doğumun mümkün olabildiği durumlarda, sezaryene izin verilmemesi gerektiğini öne süren açıklamalarda bulunmuştur. Peki anne adayları, sezaryen doğm ile daha az sancı çekerken, bebeğinizin sağlık durumunu hiç düşündünüz mü? Normal doğum belki sizin canınızı biraz yakacaktır; ancak belki bebeğinizin sağlığı açısından daha mantıklıdır. Bu bilgiyi edindiğinizde, hala sezaryen ile doğum yapmayı ister miydiniz? O halde biz size bu bilgiyi veriyoruz: Normal doğum ile dünyaya gelen bebekler, sezaryen ile dünyaya gelen bebeklere oranla çok daha sağlıklı; ve bağışıklık sistemi güçlü bebekler olurlar…

Sezaryen ile doğan bebekler, normal doğum ile doğan bebeklerin aldığı faydalı bakterilerden mahrum kalıyorlar. Bu nedenle de daha az sağlıklı ve güçlü oluyorlar. Çünkü, sezaryen ile doğan bebekler, normal doğum ile doğan bebeklerin geçtikleri kanallardan geçemiyorlar. Ve faydalı bakteriler de bu doğum kanalında yer alıyor… Sezaryen ile doğan bebekler, bu şekilde, annelerinden almaları gereken doğal bağışıklığı alamamaları nedeniyle, alerji, astım gibi hastalıklara, daha çabuk yakalanabiliyorlar.
Elde edilen bu bilgiler, aslında yeni bilgiler değildir. Şöyle ki: daha önce yapılan araştırmaların sonuçlarında da, sezaryen ile doğan bebeklerin, normal doğum ile doğan bebeklere göre, daha çabuk gıda alerjisine yakalanabildikleri kanıtlanmıştı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.