Soğan Kürü Nasıl Yapılır? Soğan kürünün faydaları nelerdir?

SOĞAN KÜRÜ VE HAMİLELİK

Bu yazımızda çok merak edilen soğan kürü ve soğan kürünün faydaları hakkında bilgi vereceğiz. İlk olarak soğan kürünün nasıl yapıldığını açıklayalım.

Soğan kürünün hazırlanışı; soğan kürü için ihtiyacımız olan bir adet orta boy soğan ve 1,5 bardak klorsuz sudur. Kürümüzü hazırlamak için öncelikle orta boy kuru soğanın sadece dışında bulunan kabuklarını soyuyoruz. Soğanı dört parçaya bölerek kaynamakta olan suyun içerisine atarak 5 dakika kaynatıyoruz. Ilıdıktan sonra içilir. Soğan kürünü her defasında taze olarak hazırlamalısınız. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa içilir. Soğan kürü için kırmızı, mor ya da beyaz kabuklu soğan olmamalıdır. Soğan kürünü hazırlamak için normal yemeklerde kullanılan açık kahverengi kabuklu kuru soğan olmalıdır.

Soğan kürü uygularken dikkat edilmesi gerekenler; soğan kürü 15 gün uygulanır. Düzenli şekilde 15 gün boyunca kür her defasında taze olacak şekilde içilir. Hazırlanan kür ılık şekilde içilmelidir. Kürün hazırlanması için mutlaka kahverengi soğan kullanılmalıdır. Kürü hazırlarken soğanın dış kabuğu soyulmalıdır.

Soğan kürünün faydaları; soğan kürü oldukça faydalı bir kürdür. İlk olarak Polikistik over tedavisinde faydalıdır. Birçok bayanda görülen bu sorun, soğan kürü sayesinde ortadan kalkmaktadır. Ayrıca çikolata kisti ve miyom oluşmasına karşı da faydalıdır.

Polikistik over, miyom, çikolata kisti, adet düzensizliği, erken menopoz, menopoz döneminde gözlenen ateş basmaları, menopoz şikâyetlerini azaltmak, hamile kalmayı kolaylaştırmak gibi birçok faydası vardır. Soğan bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardımcı olur. Ayrıca hamile kalmak isteyen bayanlar 15 gün boyunca her gün bu kürü uygulamalıdır. Soğan kürü sivilce ve akne tedavisinde de oldukça faydalıdır. Vajinal akıntılarda da fayda sağlar.


Benzer Konular

Author: admin

Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Yapmak İster Misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.