Sürtünme yoluyla hamile kalınır mı?

adsız ö
Bakire olan genç kızlar ve sevgililerin merak ettiği bir konu olan sürtünme yolu ile cinsel ilişki ve sürtünme yoluyla hamilelik hakkında bilgi vereceğiz.

Sürtünme yolu ile cinsel ilişki nedir? Sürtünme yoluyla hamile kalınır mı?
Genellikle sevgililerin tercih ettiği bir yöntem olan sürtünme yolu ile ilişki sonucunda hamilelik olasılığı çok düşüktür. Ancak düşük bir ihtimal de olsa sürtünme yolu ile hamile kalınabilir. Bu nedenle çiftler bu konuda çok dikkatli olmalıdır.

Hamileliğin oluşması için spermlerin vajina içine girmesi ve yumurtayı döllemesi gerekir. Spermler hareketlidir ve spermlerin yumurtaya ulaşması için, penisin vajina içine girmesine gerek yoktur. Eğer erkek kadının cinsel organı üzerine boşalırsa, spermler hareketli olduğundan vajina içine girebilir. Ancak iç çamaşırı varsa, bu durum söz konusu değildir. Üzerinizde iç çamaşırı varken hamile kalmanız mümkün değildir.

Sürtünme yolu ile hamilelik çok düşük bir ihtimaldir. Çiftler normal cinsel ilişki de bile hamile kalmakta zorluk çekmektedir. Sürtünme ile ilişkide önemli olan, erkeğin kadının vajina ağzına veya vajina etrafına boşalmamasıdır. Eğer erkek vajina üzerine boşalma eğilimi yapmıyor ise hamilelik de söz konusu olamaz. Sürtünme ile ilişkide çiftler bazı noktalara dikkat etmelidir. İlk olarak erkek, vajina üzerine boşalma yapmamalıdır. Ayrıca ilişkiden sonra cinsel bölge mutlaka temizlenmelidir. Eğer hamilelik düşünülmüyorsa, korunmasız ilişki tehlikelidir. Bu nedenle sürtünme yolu ile hamilelik riski düşük de olsa, korunmak gerekir. Vajina temizlenmeden üst üste sürtünme yolu ile ilişkiye girmek, hamilelik şansını arttırır. Bu nedenle vajina üzerine boşalma olmuş ise, cinsel bölgeyi hemen yıkamak gerekir. Yıkamadan üst üste aynı şekilde ilişkiye girmek spermlerin vajina içine girmesine neden olabilir. Bu tür ilişkilerde dikkatli olmak en doğrusudur.

Sürtünme yolu ile ilişki sonrasında adet gecikmesi yaşanırsa ve gebelikten şüpheleniliyorsa, mutlaka bir gebelik testi alınmalıdır. Sürtünme yolu ile hamilelik çok düşük bir ihtimaldir.

“Sürtünme yoluyla hamile kalınır mı?” için 2 yanıt

  1. Bn arkadan surtunmeylr ilsikiye grdim ve adetimin son gunlerinde göğüslerim ağrıyordu sizce ben hamile kalırmiyim ???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.